Bale Eğitimi

Bale eğitimi, üst düzey bir sanat beğenisi geliştirmenin yanısıra, çocukların sosyal ve fiziksel gelişimine de büyük katkıda bulunur. CODA’da bale eğitimi, çocuğun potansiyelini keşfetmeye ve gerçekleştirmeye aynı zamanda da onların bireysel yaratıcı gelişimini beslemeye yöneliktir.

“Baleye ilk adım sınıfı”
Küçük yaş grupları için oluşturulan baleye ilk adım sınıfları müzik, dans ve ifadenin bir kombinasyonu ile yapılandırılarak, çocuklara keyifli bir atmosferde performans göstermenin temelleri tanıtılır. Baleye ilk adım dersleri ; çocukların özgüvenlerini, koordinasyon, müzikalite, dans ve performans becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur, sosyalleşmelerine katkı sağlar. Bale ve müziği sevmelerine yardımcı olurken, onları ileriye yönelik klasik bale ve müzik eğitimine hazırlar.

“Hazırlık Bale Sınıfı”
Bale eğitiminde eğlenceli ve yapılandırılmış bir temelin oluştuğu bu kurs düzeyinde, öğrencilerin beceri, teknik ve ifade güvenini kazanmaları sağlanır, temel bale hareketleri öğretilerek vücut ve koordinasyon gelişimlerini hızlandırmaları hedeflenir..
Bu dersler ile öğrenci, bir grubun parçası olarak sahnede performans sergilemek için kendine güven ve yetenek geliştirir. Koordinasyon ve ritim dahil olmak üzere başlangıç ​​performans becerilerinde ilerlerken , ekip çalışması ve dinleme becerilerini geliştirir.

“Küçük Balerinler- Teknik sınıf”
Bu sınıf düzeyinde önceki sınıfların öğretimine de devam edilerek  dansçılar, onları “gerçek” bir bale sınıfına hazırlayan bir format ile tanıştırılır. Müzik, dansçıların bar ve merkez çalışmasından oluşan ve artan düzeyde resmi eğitimdeki dans egzersizlerini öğrenmelerini sağlar, klasik balenin duruşu, yerleşimi ve davranışına odaklanılır. Dansçılara, hizalama, esneklik ve koordinasyon için bu seviyede çalışmayı sürdürürken, bu eğitim ile , Klasik Bale eğitimi için gerekli olan güçlü bir fiziksel ve zihinsel anlayış daha da ileri düzeye çıkartılır.

CODA’da tüm bale dersleri, alanında profesyonel, balerin eğitmen tarafından gerçekleştirilir.

Bize Hemen Ulaşın!